Muzeum Życia w PRL to unikalne miejsce w Warszawie, które pobudza do wspomnień i refleksji, a młodemu pokoleniu pokazuje jak wiele zmieniło się na przestrzeni kilku dekad, jak inaczej wyglądało wtedy życie. Wizyta w muzeum umożliwi młodzieży, do pewnego stopnia, doświadczenia codzienności w jakiej żyli ich dziadkowie i rodzice. Zapraszamy do krótkiej podróży w czasie.

W muzeum są dostępne bezpłatnie słuchawki wygłuszające dla osób z nadwrażliwością słuchową.

Bilety do muzeum można nabyć przez Internet w zakładce „Kup bilet online” oraz w kasie muzeum przed rozpoczęciem zwiedzania. Pula biletów w sprzedaży internetowej wynosi maksymalnie 20 na każdą godzinę w dni robocze i 10 na każdą godzinę w weekend. Po wyczerpaniu puli biletów przeznaczonej do sprzedaży internetowej, wejściówki można nabyć w kasie muzeum.

Prosimy o zakup biletów z należytą uwagą, ponieważ zgodnie z ustawą o prawach konsumenckich z 30 maja 2014 roku (art. 38 par 12) nie dokonujemy zwrotów za zakupione bilety i zmian terminu zwiedzania muzeum. Dziękujemy.

Bilety ulgowe przysługują: młodzieży uczącej się do 26 roku życia, emerytom, rencistom oraz osobom z orzeczoną niepełnosprawnością oraz opiekunom, honorowym dawcom krwi. – zniżki się nie łączą.

Bilety z dodatkową ulgą na Kartę Dużej Rodziny i Kartę Warszawiaka, można zakupić wyłącznie w kasie muzeum.

TERAZ AUDIO PRZEWODNIK PO MUZEUM NA TELEFON W CENIE BILETU. Pobierz aplikację na Android lub na iOS. Weź ze sobą słuchawki lub kup w recepcji (10 zł/sztuka).


/Maksymalna ilość zwiedzających:

limit-osob_muzeum

/Tydzień korzyści w muzeum!

dzień seniora


dzień ucznia


dzień nauczyciela


dzień ekspata


dzień dziecka


weekend solenizanta


/Przewodnik po muzeum:

przewodnik muzeum

/Przewodnik

Istnieje możliwość wynajęcia przewodnika po muzeum w języku polskim lub obcym. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.

1. Przewodnik w j. polskim
– 160 zł;

2. Przewodnik w j. obcym
– 170 zł

audioprzewodnik muzeum

/Audioprzewodnik

W muzeum dostępne są również audioprzewodniki w formie à la PRL czyli odtwarzacza kasetowego. Koszt audioprzewodnika na odtwarzaczu kasetowym - 10 zł

Oraz przewodnik w formie aplikacji na telefon, którą można pobrać tutaj:
- dla systemu Andorid audioprzewodnik Android
- dla systemu iOS audioprzewodnik iOS

Zapytania i rezerwacje przewodnika:
tel. 511 044 808, rezerwacje@mzprl.pl

/Lekcje muzealne

Grupy szkolne mogą zarezerwować zwiedzanie muzeum z przewodnikiem lub skorzystać z opcji lekcji muzealnej. Lekcja muzealna to połączenie zwiedzania z przewodnikiem z quizem oraz ze specjalnym zadaniem do wykonania, w czasie którego uczniowie mogą doświadczyć fragmentu rzeczywistości PRL. Koszt lekcji muzealnej to 180 zł plus koszt wejścia do muzeum 17 zł/osoba (opiekunowie nie płacą za wstęp). Konieczna wcześniejsza rezerwacja.

Zapytania i rezerwacje:
tel. 511 044 808, rezerwacje@mzprl.pl

/Kawiarnia muzealna

Zachęcamy do skorzystania w czasie wizyty z naszej kawiarni muzealnej, wzorowanej na kawiarni „Antycznej”, która w latach 50 XX wieku znajdowała się na Placu Trzech Krzyży. Przygodą samą w sobie jest skosztowanie kawy z ekspresu z lat 60. Idealnie smakuje z naszymi WZ-kami lub waflami przekładanymi kajmakiem – jak w PRL’u. Ostatnie zamówienia przyjmujemy o godzinie 17.40

/Zapraszamy na "Warszawską Przygodę"!

Zapraszamy do skorzystania w wyjątkowej oferty – przejażdżki po Warszawie z przewodnikiem na pokładzie zabytkowej Nysy 522 z biletem wstępu do Muzeum Życia w PRL. Poczuj klimat tamtych czasów.
Bilety: normalny – 68 zł, ulgowy 58 zł.
- Kliknij tutaj i kup bilet -