/ Warszawska Przygoda

Odkryj z nami pełne kontrastów Południowe Śródmieście Warszawy gdzie unikalne socrealistyczne gmachy walczą o prymat pierwszeństwa z przedwojennymi kamienicami i konkurują z nowoczesną architekturą najnowszych budowli.

Startujemy spod Muzeum Życia w PRL o:
13.00, 14.00, 15.00, i 16.00.

Czas trwania:
50 min.

Koszt:
bilet normalny - 38 zł
bilet ulgowy -33 zł

Uwaga!
Kup wycieczkę tutaj --->.

Nasza trasa i atrakcje

• Plac Konstytucji i jego założenia architektoniczne
• Żurawia z kamienicami z II wojny światowej
• Krucza - dzielnica rządowa z czasów PRL'u
• Wspólna i socrealistyczny budynek
Ministerstwo Rolnictwa
• Ufficio Primo (dawne Prezydium Sejmu stworzone dla Bieruta)
• Wieża ciśnień na filtrach
• Emilii Plater i Sala Kongresowa PKIN
• Palma na rondzie de Gaulla
• Nowy Świat i Dom Partii
• Aleje Ujazdowskie i Sejm
• Piękna

/ Wycieczka „Warszawa w pigułce”

Poznaj to co najważniejsze w Warszawie. Wycieczka, która pozwoli Wam zrozumieć miasto i jego historię. Od Placu Konstytucji przez Aleje Ujazdowskie, okolice Sejmu do słynnej palmy przy rondzie de Gaulla. Następnie Centrum, Pałac Kultury i Nauki aż do Placu Piłsudskiego. Tu symbole przeszłości mieszają się z najnowszą historią Polski. Następnie przejazd przez Plac Teatralny do Placu Krasińskich i pomnika Powstania Warszawskiego. Na koniec Plac Zamkowy i historia warszawskiej Starówki. A to wszystko w 2 godziny! Można? Sami się przekonajcie!

Startujemy codziennie.

Czas trwania: 3 h Koszt: 900 zł / do 7 osób Zarezerwuj wycieczkę

/ Wycieczka „Warszawa nieznana”

Odkryj nieznaną twarz Warszawy i na własnej skórze poczuj historię XX wieku. Na trasie m.in Plac Grzybowski, Pałac Kultury i Nauki, przedwojenne Śródmieście: Emilli Plater, Koszykowa, Lwowska, MDM, Domki Fińskie czy też lokalny klimat Pragi na Brzeskiej i Ząbkowskiej. To wycieczka podczas której zrozumiesz jak wyglądała Warszawa przed wojną i jak została odbudowana tuż po niej. Odkryjemy ślady po kulach z powstania, kapliczki w bramach kamienic, ukryte pałacyki i fabrykę Witta w Śródmieściu. A na koniec możemy zatrzymać się w najlepszym barze mlecznym w mieście!

Startujemy codziennie.

Czas trwania: 3 h Koszt: 900 zł / do 7 osób Zarezerwuj wycieczkę

/ Wycieczki „Ogórkiem” po Warszawie

Zachęcamy nawet niewielkie grupy do skorzystania z wycieczki „ogórkiem”, który ma moc przenoszenia w czasie. Dzięki temu unikatowemu doświadczeniu uczestnicy jeszcze lepiej zapamiętają pobyt w Warszawie! Dobierzemy dla Was najciekawszą możliwą trasę.

"Ogórki" to kawał warszawskiej historii na kołach, a nie jakaś bujda na resorach! Prawdziwe perełki to: czerwony Chausson z lat 40-tych, który jako pierwszy wyjechał na ulice powojennej Warszawy, uroczy i elegancki San polskiej produkcji czy Jelcz, czyli właśnie słynne PRL-owskie „Ogórki”.Zarezerwuj wycieczkę.Spis naszych autobusów znajdziesz tutaj ---->